🦝 Dziś Szop podpowiada, jak poprawnie wyprasować koszulę!

➡ Aby koszulę było łatwiej prasować, można ją przedtem delikatnie zwilżyć. Najlepiej delikatnie skropić koszulę wodą na 10-15 min.

➡ Jeśli koszula jest wykonana z ciemnego materiału, prasuj przez bawełnianą ściereczkę, dzięki czemu unikniesz wybłyszczenia tkaniny.

➡ Prasowanie zacznij od mankietów i kołnierzyka. Pamiętaj, by wszystkie elementy koszuli, które składają się z więcej niż jednej warstwy materiału prasować z obu stron. Na rękawach nigdy nie zaprasowuj kantów.

➡ Jeśli koszula ma kieszonkę, prasowanie zacznij właśnie od niej i zrób to po obu stronach. Obie przednie części koszuli, lewą i prawą, rozkładamy i prasujemy kolejno na szerokim końcu deski. Podczas tej czynności naciągamy delikatnie materiał w dół.

➡ Część z guzikami oraz z dziurkami na guziki prasujemy najpierw po wewnętrznej, potem po zewnętrznej stronie. Dodatkowo na koniec wsuwamy czubek żelazka pod każdy z guzików, aby nie zostały pod nimi żadne zagniecenia.

➡ Tył koszuli, podobnie jak przód, rozkładamy na szerszej części deski. Zaczynamy zawsze od karczku i, jeśli składa się on z dwóch warstw materiału, prasujemy go po obu stronach. W trakcie tej czynności, materiał ułoży się najlepiej, jeśli będziemy przesuwać żelazko od środka w kierunku ramion. Następnie przechodzimy niżej i prasujemy pozostałą część tyłu, starannie rozprostowując czubkiem żelazka miejsca przy szwach na karczku koszuli.

Koszula gotowa do założenia! 💙👔💙