W niedzielę 9 sierpnia odbył się w Szubinie festyn rodzinny promujący zachowanie wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. Akcja „Zachowaj trzeźwy umysł” szeroko propagowana jest właśnie w miesiącu sierpniu.

Organizatorami festynu była Gmina Szubin, MGOPS , sympatycy życia w trzeźwości, EUROCHEMIA Krzysztof Górny z przedstawicielem handlowym panem Romanem Królem, ANDAR Zakłady Rowerowe, MEVIS Anna i Marek Tabor, DELVIS Lubicz, ATUMET Mirosława i Andrzej Ciężki.

Waschkonig na festynie trzeźwości w Szubinie

Waschkönig na festynie trzeźwości w Szubinie

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, między innymi dla dzieci malowanie twarzy, baloniki, kolorowe warkocze, dmuchane zjeżdżalnie. Każdy mógł zjeść darmową kiełbaskę, zapiekankę, a dla milusińskich serwowana była wata cukrowa.

Kolejne atrakcje to występ zespołu tanecznego „Projekt” z Pińska oraz konkursy na czas w pokonaniu toru przeszkód. Rozegrano również mecze piłkarskie, w których udział wzięły cztery drużyny: Viktoria Kołaczkowo, Mevis, FC Landryny i Sympatycy życia w trzeźwości, w składzie z miejscowym księdzem proboszczem.

Na sam koniec rozlosowano nagrody, z cegiełek uzbieranych na rzecz rodziny poszkodowanej w katastrofie budowlanej w Słupach. Zwycięzcą głównej okazał się pan Dariusz z Szubina, który wygrał rower, a także pani Agnieszka z Szubina szczęśliwa posiadaczka nowego odkurzacza.

Więcej informacji:

http://www.szubin24.pl/Festyn_pod_znakiem_trzezwosci,30569.html

Waschkönig na festynie trzeźwości w Szubinie

Waschkönig na festynie trzeźwości w Szubinie