Linia produktów Der Waschkönig została rozszerzona o kolejne produkty. Tym razem są to żele do prania Universal i Color o pojemności 4,9 l, które wystarczają na wykonanie nawet 140 prań.

Żele z łatwością rozpuszczają się w wodzie nie pozostawiając plam ani zacieków. Efektywnie piorą tkaniny z uciążliwych zabrudzeń, a także nadają praniu przyjemny zapach. Dzięki swojej sile radzą sobie z zabrudzeniami nawet na krótkich, oszczędnych programach prania. Nowa formuła zawarta w żelach wspomaga proces prania w zimnej wodzie i tym samym pomaga chronić tkaniny przed zniszczeniem (są skuteczne już w temperaturze 20°C).

Żele Der Waschkönig sprawiają, że włókna tkanin zostają wygładzone, co powoduje, że brud trudniej się na nich osadza, a powstałe zabrudzenia są łatwiejsze do usunięcia. Poza tym, posiadają w swoim składzie środki chroniące elementy pralek przed korozją i osadzaniem się kamienia.

Żele dostępne są w wersjach Universal oraz Color (wcześniej do oferty trafił również żel Der Waschkönig Lavendel Frische Universal o pojemności 4,9 l).